#Macaristan DB dostum Peter Szijjarto’yla video konferansla yaptığımız görüşmede; koronavirüs salgınına karşı ortak mücadele, ikili ilişkilerimiz, #Suriye, #Libya ve #AB konularını ele aldık.At video conference w/my friend FM Peter Szijjarto of #Hungary; discussed joint action against coronavirus pandemic, our bilateral relations, #Syria, #Libya and #EU issues.
Danıştay Başkanımız Zerrin Güngör’e görev süresi boyunca yaptığı özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında mutluluk ve başarılar diliyorum.
Ülkemizdeki görev süresini tamamlayan #KuzeyMakedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski’ye ilişkilerimize yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.At the end of his term, thanked Ambassador Zvonko Mucunski of #NorthMacedonia for his contributions to our relations.
“Allah bu millete bir daha #İstiklalMarşı yazdırmasın.”Milli Şairimiz #MehmetÂkifErsoy ve vatanımızın, milletimizin bekâsı için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.
Yeniden bağımsızlığını tesis etmesinin 30'uncu yıldönümünde dost ve müttefik Litvanya'yı gönülden kutluyorum.Nuoširdžiai sveikinu draugę ir sąjungininkę Lietuvą 30-ųjų jos Nepriklausomybės atkūrimo metinių proga.
Hayatın her anında sevgi, fedakarlık ve şefkati temsil eden tüm kadınların #DünyaKadınlarGünü’nü canı gönülden kutluyorum.
2018 yılında Büyükelçilik açtığımız #Burundi’nin Dışişleri Bakanı Ezéchiel Nibigira’yla görüştük. Dost Burundi’yle ilişkilerimizi her alanda geliştiriyoruz. Karma Ekonomik Komisyon ve İş Konseyini de en kısa sürede toplayacağız.Met w/FM Ezechiel #Nibigira of #Burundi where Turkish Embassy was opened in 2018.Developing our relations in every field w/friendly Burundi. Will convene Joint Economic Commission and Business Council soon.
Dayanışma ve destek için ülkemizi ziyaret eden Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Dominic Raab’a teşekkür ediyorum. Görüşmemizde Brexit sonrası ilişkilerimizi ele aldık. #BaharKalkanıHarekatı’mız hakkında bilgi paylaştık.#BirleşikKrallık’ın PKK’ya karşı mücadelemize verdiği destekten memnunuz.Appreciate FM Dominic Raab of #UK for his solidarity and support visit to #Turkey. At our meeting, discussed our relations after Brexit. Shared information on #OperationSpringShield. Pleased w/UK’s support to our fight against PKK.
#BM #Suriye Özel Temsilcisi Pedersen’le; kararlılıkla sürdürdüğümüz #BaharKalkanıHarekatı konusunda bilgi paylaştık.Shared w/ @UN Special Envoy @GeirOPedersen for #Syria information on #OperationSpringShield that #Turkey is conducting resolutely.
#AGİT Minsk Grubu artık Yukarı Karabağ meselesinin çözümü için daha etkin çalışmalar yapmalı. Bu çözüm #Azerbaycan’ın toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve uluslararası kabul görmüş sınırlarına saygı çerçevesinde olmalı..@OSCE Minsk Group should produce more in terms of a settlement for the resolution of Nagorno-Karabakh issue.This solution should be in full respect of sovereignty, territorial integrity&internationally recognized borders of #Azerbaijan.
#FıratKalkanı, #ZeytinDalı ve #BarışPınarı şimdi de #BaharKalkanı harekatıyla; bayrağımıza uzanan tüm hain elleri kıracağız!🇹🇷Allah, Ay Yıldız uğruna mücadele veren kahramanlarımızı korusun.
« 1 of 117 »