Yeni atanan Büyükelçilerimize başarılar diliyorum.#GirişimciveİnsaniDışPolitika🇹🇷#SahadaveMasadaGüçlüDiplomasi🇹🇷
Tiflis'te #Azerbaycan Dışişleri Bakanı değerli kardeşim Elmar Memmedyarov'la mükemmel düzeydeki ilişkilerimizi ele aldık. Dost ve kardeş Azerbaycan'la işbirliğimizi her alanda daha da ilerletmeye devam edeceğiz.In Tbilisi discussed excellent relations w/my brother #ElmarMammadyarov FM of #Azerbaijan. Will continue to further improve our cooperation w/friendly and brotherly Azerbaijan in every field.
105 yıl önce #Sarıkamış’ta ölümsüzleşen kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.
Türkiye, milyonlarca göçmen ve mülteci için dünyada örnek alınacak en güvenli liman. Göçmenlerin huzurlu ve onurlu yaşamı için uluslararası toplum daha fazla sorumluluk almalı. Hep birlikte çaba göstermeliyiz. #UluslararasıGöçmenlerGünü
أتقدم بخالص التهاني لأخي الكريم الشيخ صباح خالد الحمد الصباح، رئيس الوزراء # الكويتي الجديد. أنا متأكد من أن علاقاتنا مع الكويت الصديقة والشقيقة ستتعزز أكثر خلال توليه منصب رئاسة الوزراء.أتمنى التوفيق و النجاح لأخي أحمد ناصر المحمد الصباح الذي تم تعيينه وزير الخارجية #الكويتي. آمل تعزيز التعاون الوثيق بين بلدينا في الفترة الجديدة.
#Kuveyt’in yeni Başbakanı değerli kardeşim Şeyh Sabah Al Khaled Al Hamad Al Sabah’ı içtenlikle tebrik ediyorum. Başbakanlığı döneminde dost ve kardeş Kuveyt’le ilişkilerimizin daha da güçleneceğinden eminim.#Kuveyt Dışişleri Bakanlığına atanan kardeşim Ahmad Nasser Al Mohammad Al Sabah’a görevinde başarılar diliyorum. Yeni dönemde ülkelerimiz arasındaki yakın işbirliğinin daha da ilerlemesini temenni ediyorum.
#Irak DB Muhammed Ali El Hekim, #Lübnan DB Cebran Bassil ve #Ürdün DB Ayman Safadi’yle Suriyelilerin güvenli ve gönüllü geri dönüşlerini ele aldık. Dörtlü işbirliğimiz devam edecek.Discussed voluntary and safe returns of Syrians w/Mohamed Ali Alhakim FM of #Iraq, @AymanHSafadi FM of #Jordan and @Gebran_Bassil FM of #Lebanon. Our quadripartite cooperation will continue.
#AB tarafından düzenlenen #Suriyeli Mülteciler etkinliğinde Suriyelilerin gönüllü, güvenli&onurlu geri dönüşlerinin mülteci krizine en kalıcı çözüm olacağını vurguladık.Bu konuda daha adil yük&sorumluluk paylaşımı gerekiyor.Uluslararası toplumla işbirliği yapmaya devam edeceğiz.At event organized by #EU on #Syrian Refugee Crisis emphasized that the most durable solution to Syrian refugee crisis is safe, voluntary&dignified returns of Syrians.There should be more equitable burden&responsibility sharing.Will continue cooperation w/international community.
AB Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi’yle görüşmemizde, yeni dönemde daha pozitif bir ortamda birlikte yapabileceğimiz çalışmaları değerlendirdik.At our meeting w/Commissioner for Neighbourhood and Enlargement Oliver Varhelyi of #EU, evaluated endeavors to be undertaken together in a more positive environment in the new period.
« 1 of 108 »