Sofya’da TİKA’nın restorasyonunu yaptığı Banyabaşı Camii’ni ziyaret ettik. Başmüftülük’te Müftülerimizle sohbet ettik.
‪#Bulgaristan Ulusal Meclis Başkanı Sveta Karayençeva’yla Meclislerimiz arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için atılacak adımları ele aldık. #Türkiye-Bulgaristan-#Romanya Parlamentoları Dışişleri Komisyonları Üçlü Toplantısı’nın ikincisini önümüzdeki aylarda ülkemizde düzenlemek istiyoruz.‪Discussed steps to be taken for developing cooperation between our parliaments w/Speaker Tsveta #Karayancheva of National Assembly of #Bulgaria. Planning to hold 2nd #Turkey-Bulgaria- #Romania  Foreign Affairs Commissions Trilateral Meeting in Turkey in upcoming months.
#Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’la verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Ekonomik ve ticari alanda işbirliğimizi daha da ilerletecek adımları ele aldık. Bulgaristan’la birlikte yapacağımız çok iş var.Had a fruitful meeting w/PM Boyko Borissov of #Bulgaria. Discussed steps to be taken for further improving our economic and commercial cooperation. Have lots to do together w/Bulgaria.
#Bulgaristan’da vatandaşlarımıza ve soydaşlarımıza Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve milletimizin selamlarını getirdik. Bulgaristan’la dostane ilişkilerimizi&işbirliğimizi her alanda ilerletmek istiyoruz. Vatandaşlarımız&soydaşlarımız da bu konudaki en güçlü desteğimiz.
Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin. Avrupa İslam karşıtlığı ve ırkçılığa artık dur demeli. Bayrağımız her yerde şerefle dalgalanmaya devam edecek! AP’nin de bu palyaço hakkında gerekeni yapmasını bekliyoruz.These racist minds know better than anybody how we crash and kick out to the sea those who dare attack our glorious flag. Europe’s spoiled and racist children should know their place. Europe must put an end to racism and animosity against Islam. Our flag will continue to wave proudly everywhere! Expecting European Parliament to take necessary measures against this clown.
İlişkilerimizi ve bölgesel gelişmeleri ele almak üzere komşumuz ve müttefikimiz #Bulgaristan'ın başkenti #Sofya'dayız.In #Sofia, capital of our neighbor and ally #Bulgaria, to hold bilaterals and discuss regional developments.
🇹🇷🇹🇷🇹🇷
İçten destekleri için Cleveland Cavaliers’e ve gururumuz Cedi Osman’a gönülden teşekkürler!Heartfelt thanks for their warm support to Cleveland Cavaliers and our pride Cedi Osman! #GoCavs 👏👏🇹🇷
Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu üyeleriyle biraraya geldik. Gelecek dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgi aldık. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Ülkemizdeki görev süresi sona eren #Libya Büyükelçisi Abdurrazaq Mukhtar Ahmed Abdulqader’e ilişkilerimize katkıları için teşekkür ediyorum.Thanked Ambassador Abdurrazaq Mukhtar Ahmed Abdulqader of #Libya at the end of his term for his contributions to our relations.
#Afrika Boynuzu Toplantısında #Etiyopya-#Eritre yakınlaşmasıyla hız kazanan bölgesel barış sürecine desteğimizi vurguladık.#Somali’deki kardeşlerimizin daima yanında olacağız.Bu yıl ülkemizde düzenlenecek 3.Türkiye-Afrika Zirvesiyle bölgeyle işbirliğimizi daha da ilerleteceğiz.‪‪At Horn of #Africa Meeting emphasized our support to peace process gaining momentum w/rapprochement between #Ethiopia&#Eritrea.Will always stand by our brothers in #Somalia. Third #Turkey-Africa Summit to be held this year will further improve cooperation w/region. #wef20
« 1 of 112 »