Berat gecemizin tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını diliyorum.
Kardeş Kosova’dan KDTP Genel Başkanı ve Bakan Mahir Yağcılar, Milletvekilleri Müferra Şinik ve Fikrim Damka ile Kosova’yla ilişkilerimiz ve soydaşlarımızın durumunu görüştük.
#Kamerun’un ülkemizdeki ilk Büyükelçisi Victor Tchatchouwo’ya başarılar diliyorum.Türk şirketleri Kamerun’daki yatırımlarını artıracak.Wished success to Amb. Victor Tchatchouwo,first ever ambassador of #Cameroon to #Turkey.Turkish companies will increase investments in Cameroon
Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için ortaya koyduğu vizyon ve icraatlarıyla milletimizin gönlünde müstesna yeri olan 8. Cumhurbaşkanımız #TurgutÖzal’ı saygı ve rahmetle anıyorum.
Yeni Macaristan Büyükelçisi Matis’e görevinde başarılar diliyoruz. Önümüzdeki dönemde yapılacak üst düzey temaslarla ilişkilerimiz daha da gelişecek. Wished success to newly appointed Amb.Matis of #Hungary. Our relations will be further developed with the upcoming high-level visits.
#YeniZelanda BE Hinton’la #Christchurch  terör saldırıları sonrası gelişmeleri değerlendirdik.Yeni Zelanda’ya bu süreçte sergilediği örnek ve ilkeli tutumdan dolayı teşekkür ediyoruz.Evaluated developments following the attacks in #Christchurch  w/Amb. Wendy Hinton. Thanked #NewZealand for her exemplary & principled stance in this process.
Merkeze dönen Encemine eski Büyükelçimiz Serdar Cengiz, Manila eski Büyükelçimiz Esra Cankorur ve Priştine eski Büyükelçimiz Kıvılcım Kılıç’a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.
« 1 of 61 »