HABERLER

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, IKBY Etnik Gruplardan Sorumlu Bölge Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf ile görüştü.

Milletimizin ve tüm ümmetin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Özbekistan Başbakan Yardımcısı, Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı ve Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyon Eş Başkanı Sardor Umurzakov’la görüştü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İspanya Dışişleri, Avrupa Birliği ve İşbirliği Bakanı Arancha Gonzalez Laya ile Dışişleri Bakanlığı’nda görüştü. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlend...

Hamdolsun Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi açıldı. Tarihte yeni bir sayfa da açıldı. Aynı zamanda Türkiye’nin bağımsızlık tarihinde de…” ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İngiltere’de Başbakan Boris Johnson ile bir araya geldi.

Resmi temasları kapsamında İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, mevkidaşı İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İngiltere’de Birleşik Krallık Parlamentosu Türkiye Grubu Başkanı Jeffrey Donaldson’u kabul etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret amacıyla Ankara’da bulunan AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Fontelles ile bir araya geldi. Çavuşoğlu, AB Dış İli...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen “Sağlıklı Turizm, Güvenli Kent” programına katıldı. Çavuşoğlu...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, “Türkiye-Ukrayna Ortak Stratejik Planlama Grubu VIII. Toplantısı”na katıldı. Çavuşoğlu, Antalya’nın Serik...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti.